Asus X54h nie włącza się


Naprawa laptopa Asus X54h

W momencie gdy nasz laptop przestanie reagować na wciśnięcie guzika włączającego czyli nie zapalają się diody kontrolne i nic nie wyświetla się na ekranie możemy mieć do czynienia z poważniejszym problemem.

serwis laptopów Asus

serwis laptopów Asus

Na samym początku należałoby sprawdzić sam zasilacz, gdyż przy rozładowanej baterii co często ma miejsce ( bateria w tym modelu nie należy do najtrwalszych ) laptop Asus będzie właśnie tak reagował.

Tutaj pomocny będzie zwykły miernik, za pomocą którego sprawdzimy napięcie wychodzące z zasilacza. Miernik powinien wskazywać ok. 19 V na wtyczce zasilacza. Można również podstawić do testów inny zasilacz z laptopa Asus o podobnych parametrach jednak nie zawsze taki jest pod ręką.

Tak czy siak musimy zacząć od sprawdzenia zasilacza. Jeśli nasz zasilacz jest sprawny i laptop dalej nie reaguje na włączenie kolejnym krokiem jaki musimy podjąć jest sprawdzenie płyty głównej pod względem zwarć w głównej gałęzi zasilania. Tutaj należy wspomnieć najważniejszą rzecz. Jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności co do poprawnej diagnostyki płyty głównej laptopa nie powinniśmy pogarszać obecnego stanu laptopa i po prostu oddać go w ręce doświadczonego serwisanta.

Serwis laptopów Asus

Jeśli po dokonaniu pomiarów stwierdzamy, że żaden element nie jest przywarty nasze kroki możemy skierować w okolice układu KB, o którego właśnie zaczyna się cała procedura startowa laptopa.

płyta laptopa AsusX54h

płyta laptopa AsusX54h

Dysponując schematem należy sprawdzić komunikację kontrolera klawiatury z układem Bios, który bardzo często okazuje się głównym winowajcą takiego stanu rzeczy.Wsad do układu możemy pobrać ze strony producenta.

Gdy już mamy sprawdzoną kostkę Biosu tzn. załadowany mamy poprawny soft swoją uwagę skupiamy na zasilaniu poszczególnych układów (pierwszeństwo w pomiarach ma mostek południowy) oraz sprawdzamy główną przetwornicę zasilania. Na tym etapie problemu tzn. laptop nie reaguje na włączenie w/w procedury powinny przywrócić laptopa do stanu jakiejkolwiek reakcji na włącznik.

Social tagging: > > > > >

Comments are closed.